YouTube dba o swoją społeczność i udostępnia dobre praktyki tworzenia oraz publikowania treści, które będą wartościowe i bezpieczne dla wszystkich użytkowników platformy.

Zasady zostały opracowane dla każdego rodzaju treści, w tym filmów, komentarzy, linków i miniatur. Określają one, co w YouTube jest dozwolone, a co nie. Nie tylko w związku ze zbliżającymi się wyborami, ale również w celu świadomego korzystania z platformy zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi dla społeczności na stronie. Można tam znaleźć m.in. informacje na temat materiałów zakwalifikowanych jako zakazane czy nieuczciwe; czym są treści drażliwe oraz jak zapewnić bezpieczeństwo w sieci dzieciom.

Wytyczne uwzględniają również sprawy społeczne, takie jak: nękanie w sieci, szerzenie nienawiści czy treści promujące przemoc. Zapobiegają też rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych informacji na temat COVID-19 oraz kontrolują sprzedaż towarów regulowanych, takich jak np. broń palna. Chcąc zachować transparentność, YouTube wskazuje również:

  • jak wygląda proces tworzenia nowych zasad oraz aktualizacji obecnych,
  • w jaki sposób wykrywane są naruszenia, kto może zgłaszać szkodliwe treści oraz
  • jak wygląda egzekwowanie zasad.
O projekcie
bezpiecznewybory.pl
#WłączWeryfikację
#STOPdezinformacji